in

Chainlink (LINK) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

chainlink nedir - chainlink - chainlink nedir
chainlink nedir - chainlink - chainlink nedir

Chainlink (LINK) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Bu içeriğimizde Chainlink (LINK) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır? Gibi sorulara değineceğiz. Eğer kripto para konusunda bir rehbere ihtiyacınız varsa ve LINK coin nedir diye merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre!

Chainlink, 2017 yazında piyasaya çıktı. Ekim 2019’da Chainlink, Intel ve Hyperledger ile birlikte yeni bir kurumsal düzeyde blockchain ürünü yarattığını duyurdu. Şubat 2020’de Chainlink, blockchain ağları arasında bağlantılar kurmayı amaçlayan bir blockchain teknolojisi firması olan Polkadot ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bir hafta sonra, Chainlink Ethereum Classic ve birkaç küçük DeFi projesi ve dApp ile bir ortaklık duyurdu. Ağustos 2020’de LINK, Bitcoin Cash‘i geride bırakarak piyasa değerine göre en büyük beşinci dijital varlık oldu.

Polkadot Nedir? Polkadot (DOT Coin) Avantajları ve Geleceği!

Chainlink’in amacı kısaca akıllı sözleşmelerle mevcut bağlantı ve birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmek. Chainlink; bir diğer bilinen adıyla LINK, akıllı sözleşmelere bilgi sağlayan yerelleşmiş bir ağdır. Kurucuları arasında Sergey Nazarov ve Steve Ellis bulunuyor.

Sergey Nazarov, Chainlink ile ilgili şöyle diyor; “Chainlink, akıllı sözleşmelerin geleceği olarak internet uygulamalarının hızı ile aynı seviyede akıllı sözleşme yaratmayı hedefliyor. Çok sayıda piyasa verisi, etkinlik, ödeme ve diğer API’leri olan internet geliştiricileri gibi, akıllı sözleşme geliştiricileri de benzer kullanıcı dostu girdiler ve çıktılar koleksiyonuna sahip olmalıdır.”

İlgili:

LINK token, ChainLink ağının yerel tokenidir. Bu bir ERC20 tokeni olduğundan; dolayısıyla Ethereum platformunda oluşturulmuştur. Chainlink geliştiricileri LINK’i şöyle tanımlıyor: “Bir ERC20 tokeni, ek olarak ERC223 “transfer ve arama” ile transfer işlevselliği (adres, unit256, bit), tokenlerin sözleşmelerle tek bir işlemde alınmasına ve işlenmesine olanak sağlar.” 

Chainlink Nasıl Satın Alınır?

Eğer Chainlink’i satın almak istiyorsanız ilk olarak bir kripto para borsasına üye olmalısınız. Kripto para borsasında profilinizin güvenliğini sağladıktan sonra alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Profilinizin güvenliğini sağlarken ikili faktörlü kimlik doğrulamayı aktif etmeyi unutmamanız gerekiyor. Çünkü kripto para borsalarına herhangi bir siber saldırı sonucu varlıklarınıza zarar gelebilir. Bunu gözardı etmemelisiniz.

Not: Bu içerik hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para kategorisindeki içeriklerimizin hepsinin amacı tamamen bilgi ve haber vermek amacıyla oluşturulmuştur. Chainlink nedir temalı içeriğimiz bittiğine göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okumaya devam edebilir ve web sitemizde zaman geçirmeye devam edebilirsiniz.

İlgili: Avalanche Nedir? AVAX Nereden Alınır? AVAX’ın Geleceği ve Kurucusu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kripto-para-dolandiriciliği-nedir

Kripto Para Dolandırıcılığı Nedir ve Dolandırıcılık Nasıl Önlenir?

google alternatifleri - google arama motoru - google - google yerine arama motorları

Google Alternatifleri! Google Yerine Başka Arama Motoru Seçenekleri!