in

Gelecek Vadeden Altcoinler! Bu 10 Altcoine Dikkat!

gelecek vadeden altcoinler

Gelecek Vadeden Altcoinler! Bu 10 Altcoine dikkat!

Bir kripto para biriminin gelecek vadedip etmediğini öngörmek için çeşitli unsurlara dikkat etmek gerekir. Söz konusu kripto para birimlerinin ait oldukları projelerin güvenirliği, yatırımcılara neler sundukları ve projeyi geliştiren ekip hakkında gerekli bilgilere sahip olmadan bir yatırım yapmak oldukça risklidir. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, bu içeriğimizde; ait oldukları projelerin özelliklerinden dolayı gelecek vadeden 10 altcoine kısaca değindik.

Gelecek Vadeden Altcoinler:

1) Avalanche (AVAX)

Avalanche, blokzincirlerine ölçeklenebilirlik ve hız konusunda çözüm sağlayan bir ağdır. AVAX ise bu projeye ait kripto para birimidir. Geliştiriciler ve girişimciler, Avalanche ağının desteğiyle yüksek güvenlikli uygulamalar ve blokzincir ağları oluşturabilirler. Bununla birlikte AVAX, özel ve genel blokzincirlerinin tek bir ağ üzerinde çalışabilmesine olanak tanır. Kullanıcılar, Avalanche aracılığıyla maksimum üç saniye gibi oldukça kısa bir süre içerisinde işlemlerini tamamlayabilirler. Avalanche, sağladığı avantajlar nedeniyle geleceği parlak projelerden biri olarak görülmektedir.

2) Orchid Protocol (OXT)

Orchid Protocol, kullanıcıların kripto para birimleri karşılığında VPN (Sanal Özel Ağ) hizmeti alabilmesini sağlayan ilk teşvikli özel ağdır. Bu proje, cihazlarındaki bant genişliğini satmak isteyen kullanıcılar ile bant genişliği satın almak isteyen kullanıcıları bir araya getirmektedir. Orchid, isteyen herkesin blockchain teknolojisi desteğiyle VPN hizmeti satın almasını, kullanıcıların merkeziyetsiz, güvenli, özgür bir internet deneyimine ulaşmasını sağlaması bakımından önemli avantajlar sunmaktadır. Protokolün sahip olduğu özellikler dolayısıyla gelecekte OXT kripto para biriminin de değer kazanması öngörülmektedir.

3) Chainlink (LINK)

Chainlink, zincir dışındaki verilerin blokzincirlere aktarılmasını sağlayan bir oracle ağıdır. LINK ise bu projeye ait ERC-20 standardı bir tokendır. Blokzincirlerinin dışarıdan veri alabilmesi mümkün değilken bunu oracle teknolojisinin yardımıyla mümkün kılan Chainlink, gelecek vadeden merkeziyetsiz finans projeleri arasında yer alır.

4) Ripple (XRP)

Ripple, güvenli ve son derece hızlı uluslararası para transferlerinin gerçekleşmesini sağlamak için geliştirilen bir projedir. XRP ise bu projenin kripto para birimidir. Bu proje, uluslararası alternatif bir ödeme sistemi sunması, işlem ücretlerinin çok düşük olması ve işlemlerin bankalardan, diğer blockchain ağlarından oldukça hızlı bir süre zarfında gerçekleşmesi gibi önemli avantajlar sunmaktadır. Söz konusu bu özelliklerden ötürü XRP kripto para biriminin de gelecekte değer kazanması öngörülmektedir.

5) The Sandbox (SAND)

Ethereum tabanlı olan The Sandbox, Oyuncuların hem keyifli oyunlar oynayabileceği hem de bu oyunlar üzerinden bir kazanç elde edebileceği bir metaverse projesidir. Projenin ATARI ve Crypto Kitties gibi oldukça önemli bir konuma sahip şirketlerle ortaklıkları bulunmaktadır. Kullanıcılar, bu proje aracılığıyla sanal araziler satın alabilir ve bu arazileri istedikleri gibi dizayn edebilirler. Ayrıca kullanıcılar, oyunlarda kazandıkları NFT’leri satabilir veya takas edebilirler. Metaverse akımına olan ilgi göz önüne alınınca; SAND token da gelecek vadeden altcoinlerden biri olarak görülmektedir.

6) Cosmos Network (ATOM)

“Blokzincirlerinin interneti” olarak bilinen Cosmos, blokzincirlerin birbirleriyle etkileşim kurmasına olanak tanır. Bu etkileşimin amacı, farklı zincir ağlarında zaman zaman meydana gelen sorunları ve yoğunlukları daha kolay bir şekilde çözümlemektir. Böylece merkeziyetsiz blokzincirleri interneti oluşturulmuş olur. Ayrıca Cosmos Network, kullanıcıların güvenli, hızlı, düşük ücretli işlemler gerçekleştirmelerini sağlar. Bu özellikleri nedeniyle gelecekte ATOM kripto para biriminin de değer kazanması öngörülmektedir.

7) Enjin Coin (ENJ)

Enjin projesi, geliştiricilerin Ethereum destekli oyun ürünleri üretmesine olanak tanıyan bir blokzinciridir. Ayrıca geniş bir oyuncu kitlesine sahip klasik oyunlardan biri olan MineCraft oyunun blockcahin teknolojisine katılmasını sağlamıştır. Bu sayede MineCraft oyuncularının hem blokzincir teknolojisiyle tanışmasını hem de oyun-içi ögelerini NFT olarak satmalarına imkân tanımıştır. Geliştiricilerin yeni projeler oluşturmasına destek veren ve NFT konusunda öncü projelerden biri olan ENJ, gelecek vadeden altcoinler arasında yer alıyor.

8) Immutable X (IMX)

Immutable X, Ethereum ağı üzerinde yer alan NFT projeleri için layer-2 ölçeklendirme çözümü projesidir. IMX ise bu projenin yerel kripto para birimidir. Ayrıca Immutable X protokolü, Ethereum ekosistemindeki NFT projeleri için geliştirilen ilk layer-2 ölçeklendirme çözümü olma özelliğine sahiptir. Kullanıcılar, Immutable X Exchange platformunda NFT alım-satım işlemleri gerçekleştirebilirler. Bununla birlikte kullanıcılar, kendi NFT’lerini oluşturabilir ve bu NFT’leri farklı platformlarda satabilirler. İşlem ücretleri ise yok denecek kadar düşüktür.

9) Curve Finance (CRV)

Curve Finance, Ethereum desteğiyle geliştirilen ve çeşitli tokenların takas edilmesini sağlarken öte yandan sabitcoinlere yer veren merkeziyetsiz bir platformdur. CRV ise bu projeye ait kripto para birimidir. Curve Finance, merkeziyetsiz oluşuyla, kullanıcılara deFi varlıkları üzerinden yapacakları işlemleri kolaylaştırmasıyla, birçok işlem çifti barındırmasıyla, dağıttığı ödülleri ve sağladığı likidite havuzu nedeniyle gelecek vadeden deFi projelerinden biridir.

10) Celo

Celo, akıllı telefona sahip olan bütün kullanıcıların kripto para piyasasına katılımını desteklemek ve sorunsuz erişim sağlamak amacıyla geliştirilen bir projedir. Bu proje, akıllı telefonu bulunan ama bir banka hesabı olmayan ciddi bir çoğunluğa hitap etmek için tasarlanmıştır. Özellikle bu kişilerin blockchain altyapısıyla; telefon numaraları üzerinden finans hizmeti almalarını sağlamak istemektedir. Böylece akıllı telefon kullanıcılarının kripto para ekosistemine dahil olmalarını ve benimsemelerini hedeflemektedir. Bununla birlikte, girişimcilerin merkeziyetsiz uygulamalar geliştirmesine de destek vermesi ve kullanıcılara stake imkânı tanıması gibi özellikleri mevcuttur. Bu özellikleri sayesinde Celo kripto para birimi, gelecek vadeden altcoinler arasında yer almaktadır.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ucretsiz VPNler

En İyi Ücretsiz VPN’ler!

sahte haberlerle mücadele - sahte haberi nasıl anlarım - görsel arama - ters görsel arama nedir - fake news

Sahte Haberler Nasıl Önlenir? Nasıl Tespit Edilir?