in ,

Comp Token Nedir? Compound Projesinin Özellikleri Nedir?

compound

Bu içeriğimizde: Comp token nedir? Compound protokolünün özellikleri nelerdir? Sorularının cevaplarına ve projeyle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Comp token nedir?

Comp token, kullanıcılara kripto para birimleriyle kredi alıp-verme imkânı tanıyan Compound projesinin yönetişim tokenidir.

Compound projesinin özellikleri nelerdir?

  • Bu platformda, borç almak isteyen kullanıcılar ile borç vermek isteyen kullanıcılar bir araya gelmektedir. İsteyen bütün kullanıcılar, Compound platformuna kripto paralarını kilitleyebilir. Bu sayede kilitli varlıkları üzerinden faiz kazanabilir.
  • Compound platformu, borç alacak kullanıcıların teminat olarak gösterdikleri kripto paralarını sisteme kilitler. Bununla birlikte, proje kilit altında olan bu kripto varlıkları cToken’lere çevirir.
  • Kullanıcıların teminat olarak gösterdiği veya kredi sağlamak için verdikleri kripto paralar karşılığında cToken verilir. Ancak yatırımcılar daha önce hangi kripto para türünü yatırdıysa yine aynı türde geri alma hakkına sahiptir. Yani kullanıcının ETH olarak teminat gösterdiği kripto parasını cTokene çeviren platform, bunları sahibine geri ödeyeceği zaman tekrar ETH’ye çevirerek ve üstüne faizini ekleyerek verir.
  • Havuza kripto para varlığıyla destek sağlayan kullanıcıların bu varlıkları cToken olarak kaydedilir ve en çok cToken sahibi olan kullanıcıların havuzdaki payı artar. Bununla birlikte, havuzda payı en çok olan yatırımcılar, paylarıyla doğru oranlı bir şekilde yüksek faiz almaktadırlar.
  • Yatırımcılar, Comp tokenlerini ethereum ağını destekleyen bütün kripto para cüzdanlarında saklama imkânına sahiplerdir.
  • Kullanıcıların sisteme kilitledikleri varlıklara verilen faiz oranları sık sık güncellenmektedir. Ancak bu faiz oranları, arz-talep ilişkisine göre belirlenmektedir.

Comp Yönetişim Tokeni

Comp token, Ethereum ağı tarafından desteklenen bir yönetişim tokenidir. Ayrıca Comp token sahibi olan kullanıcılar, platformun gelişimi için alınacak kararlarda söz hakkına sahip olurlar. Bununla birlikte, platforma bir özelliğin eklenmesini veya bir özelliğin değişmesini isteyen kullanıcılar yine bu tokenler aracılığıyla fikirlerini sunabilmektedir.

Comp token nereden alınır?

Comp tokenin satın alınabileceği bazı kripto para platformları şunlardır: Binance, Huobi, Kraken ve Coinbase.

İlgili:

Sorumluluk reddi: Bu sitede yer alan kripto para türleri ve kripto para platformlarıyla ilgili içerikler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tek kullanımlık mail - tek kullanımlık eposta - spam mailden kurtulma

Tek Kullanımlık Mail Arayanlara 6 Adetlik Bir Liste Hazırladık!

netflix-benzeri-siteler-alternatifleri-ücretsiz-benzer-siteler

Netflix Alternatifi En İyi 8 Ücretsiz Platform!