in

Ecosia Nedir? Ağaç Dikmenin En Kolay Yolu!

Ecosia

Ecosia Nedir? Ağaç Dikmenin En Kolay Yolu!

Yaşamınız boyunca, binlerce ağacın dikilmesine katkı sağlayabilirsiniz. Üstelik bunun için yapmanız gereken tek şey, çevre dostu bir arama motorunu kullanmak. Detaylar içeriğimizde.

Ecosia Nedir?

Almanya’nın Berlin şehrinde kurulan Ecosia, web aramalarından elde ettiği kârların büyük bir kısmını ağaçlandırma çalışmalarına bağışlayan özel bir arama motorudur. Bu arama motoru, şimdiye kadar 156 milyondan fazla ağacın dikilmesini sağlamıştır.

Ağaç dikmenin en kolay yolu

Yaptığınız her arama, bir ağacın dikilmesine destek oluyor. Şu âna kadar dikilen güncel ağaç sayısı 156 milyonu aşmış durumda. Arama yaptıkça daha sağlıklı bir ekosistem için destek sağlamış olursunuz. Bununla birlikte, Ecosia arama motorunu 20 milyonu aşkın kişi kullanıyor.

Ecosia nasıl çalışır?

Tamamen ücretsiz bir şekilde hizmet veren bu tarayıcı üzerinden her arama yaptığınızda, arama ağı reklamları Ecosia’ya gelir sağlar. Ecosia da bu gelirleri ağaç dikme projeleri için kullanır.

Gelirlerin büyük bir kısmı ağaç dikmek için kullanılıyor

Ecosia, yaptığınız aramalar üzerinden elde ettiği kârı dünya genelinde en az %80 oranında ağaç dikme projeleri için kullanıyor. Ayrıca şirket, bu misyona sadık kalmak adına geri dönüşü mümkün olmayan yasal bir taahhütte bulunmuştur. Bu sayede şirketin kurucusu dahil, kimse Ecosia’yı satamaz veya bu şirket üzerinden kâr amacı güdemez.

Kullanıcı Gizliliği Sağlanıyor

Bu arama motorunu kullanırken bir profil oluşturmanız gerekmez. Ayrıca kişisel verileriniz, diğer birçok arama motorunun aksine; reklam şirketlerine satılmıyor. Ecosia, gizliliğinizi koruduğunu ve bütün amacının daha fazla ağaç dikerek ekosisteme destek vermek olduğunu vurguluyor.

Şeffaf

Ecosia tamamen şeffaf bir şekilde çalışır. Ağaç dikme projeleri, aramalarınızdan ne kadar gelir elde ettikleri ve bu gelirleri nereye harcadıkları hakkında bilgileri açık bir şekilde paylaşırlar. Bununla birlikte, paylaştıkları bu bilgilere Ecosia web sitesinden erişebilirsiniz.

Yenilebilir enerji üretimi

Ecosia, çalışmak için gereksinim duyduğu yenilenebilir enerji miktarının yaklaşık iki katını güneş panellerinden üretir.

İlgili:

5/5 - (2 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

isinan telefonu sogutma

Aşırı Isınan Telefon Nasıl Soğutulur?

bir bitcoin kac satoshi 2

Delist Nedir? Kripto Paralar Neden Delist Edilir?