in

Instagram Fotoğraflarını Google’dan Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

1200x627 instagram dondurma islemi nasil yapilir 2020 instagram gecici ve kalici hesap dondurma linki 1591444163514
1200x627 instagram dondurma islemi nasil yapilir 2020 instagram gecici ve kalici hesap dondurma linki 1591444163514

Instagram Fotoğraflarını Google’dan Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram fotoğraflarını Google’dan kaldırma işlemini kesinlikle anlatmamız gerekli diye düşündük. Çünkü instagram kullanıcı sayısı gün geçtikçe azalması gerekirken ne yazık ki gün geçtikçe artıyor. Kullanıcı sayısı neden azalmalı diye sorabilirsiniz. Kesinlikle azalmalı çünkü kişisel herhangi bir güvenliği yok. Ayrıca siber zorbalığın en çok yaşandığı platformların başında gelmesi gibi de birçok neden var. Instagram kullanıp da başı derde girmeyen ya da canı oldukça çok sıkılmayan var mı?

Şimdi konumuza geçelim!

Instagram Fotoğraflarını Google’dan Kaldırma!

Instagram kullanmak tehlikeli olsa da bazı API’ler sayesinde bu tehlike daha da artıyor. Çünkü API’ler kişisel fotoğraflarınızı kendi web sitelerinde paylaşırken hem de arama motorlarında çıkmasını sağlıyor. Fakat bunları kaldırmak mümkün.

Google’da mutlaka kullanıcı adınızı aradığınız olmuştur. Bugüne kadar aramayanlar eminim ki bu içeriği okuduktan sonra arayıp arama motorlarında hangi görselleri var buna bakacaktır. Unutmadan; hesabınızın gizli olması herhangi bir şeyi değiştirmiyor. Bu konuyla ilgili şu içeriğimizi öneririz: Instagram kullanan herkesin başı dertte! Kesinlikle kaçırılmayacak bir içerik. Web sitemiz üzerinde en çok okunan içerikler arasında.

Gizli hesap hiçbir işe yaramıyor mu? Diye sorabilirsiniz. Bazı uygulamalar yüzünden aslında yaramıyor. Kişiler gizli profillerinizi nasıl görüyorsa o kullanılan uygulamaların bir kısmı da gördükleri fotoğrafları kaydediyor. Bu da fotoğraflarınızın Google’da çıkmasını sağlıyor. Peki ne yapacaksınız? İlk en basit çözüm şu: Kullanmayın. Evet bu bir çözüm, şaka değil.

intstagram
Instagram Fotoğraflarını Google’dan Kaldırma İşlemi

İkinci çözüm ise verilerinizi kaydeden ve Google’da fotoğraflarınızın çıkmasını sağlayan web siteleri ile iletişime geçmek. Nasıl mı geçeceksiniz? Tabi ki web sitesine girerek iletişim, destek gibi sekmelerindeki iletişim kanallarıyla.

Üçüncü çözüm ise Google ile iletişime geçip hızlı bir şekilde size sunulan formu doldurmak. Formu doldurduktan kısa bir süre sonra sizinle iletişime geçeceklerdir.

Unutmadan şunları hemen hatırlatmalıyım: İçerikte bahsettiğim web siteleri fotoğraflarınızı kaldırsa bile hemen Google’dan silinmez. Google’dan daha hızlı bir şekilde silinmesi için Google’a yazabilirsiniz.

Formu bulamayan arkadaşlar hemen buraya tıklayak Google formuna ulaşabilirler.

Fotoğraflarınızı paylaşan web siteleri varsa ve hangileri olduğunu merak ediyorsanız kullanıcı adınızı Google’da aratmanız gerekli. Arattıktan sonra da kullanıcı adınızı indexlemiş siteleri tek tek kontrol etmelisiniz. Kolay gelsin!

Instagram fotoğraflarını Google’dan kaldırma işlemi ile ilgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

stablecoins

Stabil Kripto Para Nedir? Stabil Kripto Para Hakkında Detaylar!

binance - binance kayıt olma - kripto para borsası - kripto para

Binance Kayıt Olma & Bitcoin Almak & Bitcoin Satmak & Hesap Güvenliği (Resimli Anlatım)