in ,

Kripto Para Dolandırıcılığından Kaçınmanın 6 Yolu!

Kripto dolandiriciligi

Kripto Para Dolandırıcılığından Kaçınmanın 6 yolu!

Bu içeriğimizde: Yatırımcıların kripto para varlıklarını dolandırıcılardan korumak için dikkat etmeleri gereken unsurlara yer verdik.

Kripto Para Dolandırıcılığından Kaçınmanın 6 Yolu:

1) Araştırın

Yatırımcıların, bir kripto para projesine yatırım yapmadan önce atmaları gereken ilk adım; söz konusu proje hakkında bir araştırma yapmaktır. Yatırım yapılmak istenen varlığı geliştiren ekip ve projeyle ilgili detaylı bilgilere sahip olmadan yapılacak yatırımlar, hüsranla sonuçlanabilir. Bununla birlikte söz konusu kripto para varlığının nasıl satın alınabileceği, hangi borsaların daha güvenilir olduğunu ve kripto varlıkların nasıl korunması gerektiği gibi bilgilere de sahip olunması gerekir.

2) Herkese güvenmeyin

Yatırımcılar, birilerinin kripto para fırsatı sunmak amacıyla kendileriyle iletişime geçmesine karşı oldukça dikkatli olmalıdır. Bununla birlikte kullanıcılar; e-posta veya herhangi bir uygulama aracılığıyla kendilerini devlet yetkilisi, kripto para fenomeni ya da ünlü bir kişiymiş gibi tanıtarak kripto varlıklarını isteyenlere de güvenmemelidir.

3) Kripto para cüzdanınızı güvende tutun

Kullanıcıların kripto varlıklarını tutacakları cüzdanları özenle seçmeleri gerekir. Şimdiye kadar pek çok yatırımcı, yeterli güvenlik önlemlerini almadıkları için kripto para cüzdanındaki varlıklarını kaybetmiştir. Böyle bir kayıpla karşılaşmak istemeyen yatırımcılar; kripto varlıklarını saklayacakları cüzdanları iyi seçmeli ve nasıl kullanılacağını iyi öğrenmelidir. Öte yandan bu cüzdanlarının şifrelerini ve anahtar kelimeleri kesinlikle başka kişilerle paylaşmamalılar. Ayrıca kripto para cüzdan türleri hakkında detaylı bilgiler için bu içeriğimize Kripto Cüzdan Türleri Nelerdir? Kripto Cüzdanların Özellikleri! göz atabilirsiniz.

4) Çok faktörlü kimlik doğrulamasını aktifleştirin

Siber saldırganlara karşı hesaplarını korumak isteyen yatırımcıların, çok faktörlü kimlik doğrulamasını kullanmaları; kripto para cüzdanlarının daha güvende olmasını sağlayacaktır.

5) URL’yi kontrol etmeyi unutmayın

Herhangi bir kripto para platformunu ziyaret eden kullanıcılar, ziyaret ettikleri web sitesinin URL’sini kontrol etmelidirler. Bazı siber saldırganlar, bilinen web sitelerinin URL’lerini kopyalar ve kullanıcıların sahte web sitelerine giriş yapmasını ister. Kullanıcılar, gezindikleri web sitelerinin güvenilir olup olmadığını öğrenmek için URL’nin yanında yer alan küçük kilit simgesine tıklayabilirler.

6) Gelen para tekliflerini reddedin

Yatırımcılar, kendilerine ön ödemeli kripto para hizmeti sunacağını söyleyen kişi ve kurumların tekliflerini reddetmelidir. Kullanıcıların, kendilerine kazanç sağlayabilecekleri kripto varlıkların isimlerini söylemeyi teklif eden ve bunun karşılığında bir miktar para isteyen kişilerden kesinlikle uzak durmaları gerekir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para Çıkarmak için ne yapılmalı?Kripto Para Çıkarmak için ne yapılmalı?

Kripto Para Çıkarmak için Ne Yapılmalı?