in ,

ENS Coin Nedir? ENS Coin Nereden Alınır?

ens1

ENS Coin Nedir? ENS Coin Nereden Alınır?

Bu içeriğimizde ENS Coin Nedir? ENS Coin Nasıl Alınır? sorularının cevaplarına ve ENS projesinin detaylarına yer verdik. Ancak içeriğimizin herhangi bir yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatmak istiyoruz.

ENS Coin Nedir?

Ethereum Name Service Projesi, isminden de anlaşılacağı üzerine Ethereum Adlandırma Servisi’dir. Ethereum blok zinciri tabanlı olan bu proje, Ethereum adreslerinin daha anlaşılır ve kolay kavranabilen bir yapıya sahip olmasını sağlar. ENS coin de bu projenin tokenidir. Fakat son zamanlarda benzer projeler ve tokenlar çıkmıştır.

ethereum name service coin nedir 2
ENS coin nedir?

ENS Projesi Hedefleri ve Avantajları Nelerdir?

 • Öncelikle ENS projesi, Ethereum tabanlı olduğu için oldukça kuvvetli bir güvenlik sistemine sahiptir.
 • ENS projesi, ancak makineler tarafından okunabilen 0x9076… gibi karmaşık adreslerin yerine insanlar tarafından okunup algılanabilen adresler üretmeyi amaçlar.
 • Akılda tutulması kolay kullanıcı adresleri oluşturması ve kullanıcı cüzdan adreslerini değiştirme hakkı tanıması nedeniyle oldukça faydalıdır.
 • ENS, Alan Adı Sistemi (DNS) ile oldukça benzer yapılara ve işlevlere sahip bir projedir. Ancak aralarındaki en temel fark, ENS projesinin Ethereum blok zinciri kaynaklı olmasıdır diyebiliriz.
 • Sonuç olarak, bir kripto para transferi yapacağınız zaman göndereceğiniz cüzdan adresi karmaşık karakterler yerine; karşı tarafın belirlediği bir isim olacağı için herhangi bir karışıklığın olma ihtimali ortadan kalkar.
 • İlgili: DNS Ne İşe Yarar? DNS Nedir? Amacı ve Tarihçesi!
ethereum name service 2

Ethereum Name Service Nasıl Kullanılır?

 • Kullanıcılar bu proje sayesinde “.eth” ile biten alan adı (domain) adresleri satın alabiliyorlar ve bunları alt alan adlarında (subdomain) ücretsiz kullanma imkânlarına sahipler.
 • Örnek verecek olursak: lorent.eth alan adına sahip olan, alt alan adında bunu blog.lorent.eth olarak ücretsiz bir şekilde düzenleme hakkına sahip olur.
 • Kullanıcılar satın aldıkları alan adlarını ileride başka birilerine bir NFT gibi satabilirler.
 • Özetlemek gerekirse, kullanıcılar yalnızca cüzdan adreslerini değil; web sitelerinin isimlerini de bu projenin sunduğu altyapı sayesinde oluşturabilirler.
 • ENS aracılığıyla bir alan adına sahip olmak isteyen kullanıcılar, istedikleri ethereum alan adlarını bu siteden kontrol edebilirler: https://app.ens.domains/ Eğer istedikleri alan adları daha önce satın alınmamışsa; belirli bir ücret karşılığında bu adlara sahip olabilirler.

ENS Coin Geleceği Nasıl Olur?

Kullanıcılar satın aldıkları ethereum alan adlarını şimdilik sadece takas için kullanma hakkına sahipler. Ancak gelecekte bu alan adlarının oldukça değerlenmesi mümkün. Bundan dolayı Ens coine olan ilginin gün geçtikçe artması ve değer kazanması öngörülüyor.

ENS Token Nereden Alınır?

ENS coinin satın alınabileceği bazı platformlar: Binance, Coinbase, Gate.io, Uniswap, Paribu.

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında asla temel alınmamalı. Yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Ancak ilgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olun. Eğer ihtiyacınız varsa bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

ENS coin nedir ile ilgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ceek VR nedir

Ceek VR Nedir? Ceek Hakkında Detaylar!

gmail yeni tasarımı duyuruldu

Gmail’de ”+” Etkisi – Bilgilerinizi Satan Siteleri Yakalayın!