in

Android Telefonunuzu Windows 11 Bilgisayarınıza Nasıl Bağlarsınız?

Windows 11 Android

Android Telefonunuzu Windows 11 Bilgisayarınıza Nasıl Bağlarsınız?

Telefonunuzdaki bir fotoğrafı bilgisayar ekranında görüntülemek veya cep telefonunuza gelen mesajı bilgisayardan yanıtlamak isterseniz, telefonunuzu Windows 11 PC’nize bağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, telefonunuzda yer alan bazı uygulamaları bilgisayarınızda çalıştırabilir ya da anlık olarak çektiğiniz bir fotoğrafı bilgisayar ekranına yansıtabilirsiniz. Bu içeriğimizde, telefonunuzu Windows 11 bilgisayarınıza bağlayabilmeniz için izlemeniz gereken adımlara yer verdik.

Bağlantı için gerekli olanlar

Öncelikle android telefonunuz 7.0 ve sonraki sürümse; Windows Bağlantısı isimli bir uygulama indirmeniz gerekir. Yüklediğiniz bu uygulamada, Windows 11’de oturum açtığınız Microsoft hesabınızla bir oturum açın. Ancak android telefonunuz 9.0 ve sonraki sürümse, bu uygulama telefonunuzda zaten yüklüdür. Bu durumda ekranınızın en üstünden aşağı doğru kaydırarak Hızlı ayarlar menüsünü açın; Windows’a bağla seçeneğine tıklayın. Bununla birlikte, Windows Bağlantısı uygulaması bütün Windows 11 bilgisayarlara daha önce yüklendiği için bilgisayarınızda da bu yükleme işlemini yapmanız gerekmez. Gerekli olan bir diğer şey ise telefonunuzun Bluetooth ve Wi-Fi ile bilgisayarınızın kapsama alanında olmasıdır. Ayrıca bu bağlantıyı gerçekleştirmek için android 7.0 ve sonraki bir sürümü kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Android Telefonunuzu Windows 11 Bilgisayarınıza Nasıl Bağlarsınız?

Bağlantı için öncelikle Windows 11 bilgisayarınızda Telefon Bağlantısı uygulamasını açın. Daha sonra Microsoft hesabınız ile bir oturum açın. Daha önce telefonunuza yüklediğiniz Windows Bağlantısı uygulamasını açın ya da bildirim panelini aşağıya indirin ve Windows’a Bağla seçeneğine tıklayın. Telefonunuzla bilgisayarınızı eşleştirme esnasında iki seçenek vardır: QR kodu kullanarak eşleştirme ya da bilgisayarınızın Windows Bağlantısı uygulamasında görüntülenen bir metin kodunu telefonunuza yüklediğiniz uygulamaya girerek eşleştirmek. Bu eşleştirme yöntemlerinden birini seçtikten sonra bağlantının başarılı bir şekilde gerçekleştiğine dair bir bildirim alırsınız. Daha sonra bu bağlantı sayesinde neler yapabileceğinizi anlatan kısa bir eğitimin ardından istediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bağlandıktan sonra neler yapabilirsiniz?

Bağlantı kurduğunuz herhangi bir android telefonunuzla, mesajları bilgisayarda cevaplayabilirsiniz. Ayrıca telefonunuza gelen bildirimleri de alabilirsiniz. Bununla birlikte, telefonunuzdaki bir fotoğrafı bilgisayardan görüntüleyebilir ya da o an çektiğiniz bir fotoğrafı hemen bilgisayarınıza yansıtarak düzenleme işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan arama yapabilir veya gelen aramaları cevaplayabilirsiniz. Ancak android telefonunuzun modeli ne kadar yüksekse; o kadar çok gelişmiş özelliklerden faydalanma imkânınız vardır.

İlgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kids Safety Online

Çocuklarınıza İnternette Güvende Olmayı Nasıl Öğretirsiniz?

best antivirus for mac

Mac İçin En İyi Antivirüs Programları!